slovak english
CD - Banda jedna

Udalosti

Veľká vec sa podarila! Great success for the Slovak world music scene!

Veľká vec sa podarila! Banda bude reprezentovať Slovensko na prestížnom world music veľtrhu WOMEX 2017!!!
banda_v2

17. July 2017

“Nadeja” sa stala titulnou piesňou k serialu TV JOJ

Tvorcom seriálu “1890” sa naša Nadeja tak zapáčila, že požiadali kapelníka Samka Smetanu, aby ju upravil a pretextoval. I stalo sa. Text sa nesie v duchu noir, podobne ako celý seriál a svoj hlas titulnej piesni venoval Juraj Benetin z Korben Dallas:
“Keby sa mi nepáčila, povedal by som nie, ale presvedčila ma práve tá pesnička. Je to akoby nekonečná slučka, ktorá môže ísť do nekonečna,” povedal spevák. Okrem toho je to chytľavá melódia, ktorá dokonale vystihuje náladu konca devätnásteho storočia, v ktorom sa seriál odohráva…”

13. March 2017

Pohoda 2016

pohoda-2016-skresleny

Festival Pohoda 2016 nás už tradične prichýlil pod svoj Nay Tanečný dom, kde sme v piatok (8. 7.) popri koncerte zahrali aj k horehronskej tanečnej škole. Vystúpenie bolo pestré aj po personálnej stránke – po čase si s nami zatancovali kamaráti z ex Partie, Credance-u a zaspievali Trnki z Banskej Bystrice. Pohoda.

29. September 2016

V noci na Východnej

myj_5515

 

 

Nočný koncert na Folklórnom festivale Východná (2. – 3. 7.) bol zavŕšením víkendovej šnúry plnej cestovania a hrania. Publikom s nami odspievalo prakticky celý koncert – nikdy sme nezažili taký príval energie a nikdy sme ho nepotrebovali tak, ako v tú noc. Ďakujeme!

 

29. September 2016

V júli na “Woodstocku”

drienok
Nenechajte si ujsť slovenský woodstockoidný festival Drienok. My sme si nenechali a hneď prvý deň školských prázdnin (1. 7.) sme rušali do Mošoviec. Pestrofarebné devy, bosé deti, exotické pokrmy, dredy, deky, vankúše, bazény, radosť. Hralo (a pilo) sa skvele…

29. September 2016

Banda hrala v Holandsku

banda9

V máji sme si zahrali v holandskom Tilburgu ako hostia medzinárodného rómskeho festivalu – International Gipsy Festival 28.5.2016. Cesta bola ďaleká, atmosféra čarovná, námestie plné a nohy plavých Holanďaniek dlhé. Duša festivalu pán Dré Sprangers je zaujímavý chlap, ktorý pomáha Rómom nielen v Holandsku, ale i v iných krajinách. Bolo nám cťou…

 

unnamed

29. September 2016

Vydali sme CD “Na Mijave na rínečku“ i rovnomennú zbierku piesní

CD_NA_MIJAVE_DIGIPAK_0911.indd

 

 

 

 

 
V novembri sme pokrstili nový, tentoraz folklórny CD album Na Mijave na rínečku. Spolu s ním sa krstila i rovnomenná zbierka piesní. Ako Samo povedal, odpadol mu kameň zo srdca, lebo sa na tento projekt už dlho strojil. Ide totiž o doplnenú reedíciu staršej publikácie, vydanej v roku 1979 jeho otcom Milošom Smetanom st.. Krst bol 13. 11. 2015 na Myjave a 18. 11. v Bratislave na Tanečnom dome v KC Dunaj (foto tu).

 

26. November 2015

Hrali nás v Izraeli

Prach z ostravských vysokých pecí z nás ešte neopadol a už máme správu, že nás vysielali v izrealskom rozhlase! V rámci reportáže z Colours of Ostrava, hrali i Bandu. Skúste na tomto linku:
http://www.iba.org.il/program.aspx?scode=1799985

5. August 2015

V hitparáde Top 40 of Ethnocloud sme dali 1. miesto!

Júl nebol bohatý len na teploty, priatelia. V Top 40 Tracks of World Music Charts by Ethnocloud sme dali takéto priečky:
Nádeja – 1.  m i e s t o !
Javor – 15.  miesto
Javor (klip) – 21. miesto

Tešíme sa a ďakujeme za sledovanie.

31. July 2015

Boli sme na showcase!

Boli sme na svojom prvom showcase! Volá sa Crossroads a v tomto roku sa konal 15. júla v rámci festivalu Colours of Ostrava. Je to vlastne taký malý trh kapiel, na ktorom sa muzikanti predvedú pred promotérmi, producentmi, či manažérmi, ktorí ich potom “kupujú”. A tak sme ukázali svoje zuby a svaly a teraz pánboh pomáhaj, snáď z toho niečo kvapne…
Fotky si možete kuknúť tu.

Ale máme i video:

A odozvy neboli zlé (tu a tu)

17. July 2015